"Nyski Kulturalny Kulturalnik" to wspólny, polsko- niemiecki projekt realizowany w okresie od początku 2012
roku do końca września 2013 roku na terenie wsparcia:
Inicjatorem, pomysłodawcą i liderem projektu jest zgorzeleckie Stowarzyszenie Kuźnia, partnerem ze strony niemieckiej jest Instytut Infrastruktury Kulturalnej Saksonii.Projekt zakłada przeprowadzenie cyklu 5 spotkań z kulturą (realizowanych w formie warsztatów) w małych miejscowościach lub wsiach przygranicznych na obszarze wsparcia, a także założenie i prowadzenie portalu internetowego Nyski Kulturalny Kulturalnik, na którym prezentowany będzie opis polsko-niemieckich wydarzeń kulturalnych z terenu objętego realizacją projektu.
Projekt ma na celu zachęcenie mieszkańców małych miejscowości i wsi, mających ograniczony dostęp do szerokiej oferty kulturalnej (dostępnej najczęściej tylko w większych miastach regionu), a przez to defaworyzowanej ze względu na miejsce zamieszkania lub brak aktualnej informacji, do czynnego udziału w polsko-niemieckich działaniach kulturalnych.
Istotnym wymiarem projektu jest także intensyfikacja transgranicznej wymiany kulturowej, integracja środowisk polskich i niemieckich poprzez wspólne organizowanie i uczestnictwo w wydarzeniach kulturalnych.1
Dofinansowanie pochodzi ze środków Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska – Saksonia 2007 -2013
Organizatorzy:
Institut für Kulturelle Infrastruktur Sachsen
23 stycznia 2014 o godz. 20:00 w Klubie KWADRAT (ul. Bankowa 28/30) w Jeleniej Górze wystąpi zespół Habakuk.
1 lutego 2014 roku o godz. 19:30 na deskach scenicznych Dużej Sali Teatru w Zittau [pol. Żytawie] odbędzie się przedstawienie na podst. słynnej tragedii Williama Shakespeareʻa pt. „Król Lear”.
Miasto Karpacz, Chata Karkonoska i Karkonoska Organizacja Turystyczna zapraszają 1 kwietnia w Poniedziałek Wielkanocny na XIII Mistrzostwa Polski z Jajem.
W Muzeum Regionalnym w Jaworze oglądać można interesującą wystawę czasową pt. "Kartografia śląska XV-XVIII w." Ekspozycja prezentująca kulisy powstania pierwszej mapy Śląska w 1561 r. autorstwa kartografa Marcina Helwiga, powstała we współpracy z Haus Schlesien w Königswinter.
Już w czwartek, 10 stycznia br. w jeleniogórskim Teatrze Zdrojowym odbędzie się koncert pod hasłem „Perły bez kolczyka”, z udziałem tak znakomitych muzyków jak Anna Jurksztowicz i Krzesimir Dębski.
Nie masz pomysłu na zakończenie wakacji? Weź udział w warsztatach podczas niemiecko - polskiego workcampu w Starej Rzeźni na pożegnanie wakacji. Udział jest całkowicie bezpłatny. Workcamp potrwa od 28 sierpnia do 2 września przy Cottbuser Str. 21 w Görlitz.
Chwilówki Online Informacje Zgorzelec Agencja Social Media Wrocław