XXI Międzynarodowy Dzień Inwalidy i Konferencja Naukowa "Życie bez Bólu" odbędą się w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu w dniach 5 i 6 kwietnia. W sympozjum prezentować swoje prace będą przedstawiciele nauki, Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Gospodarki z Polski i Niemiec oraz Euroregionu „Nysa”.
Podczas spotkania zaprezentowane zostaną możliwości współpracy transgranicznej i sposoby pozyskiwania środków z funduszy unijnych dla poprawy jakości ochrony zdrowia w rejonie przygranicznym i nie tylko. W zgorzeleckich obchodach Dnia Inwalidy uczestniczyć będą również konsultanci krajowi, dziekani uczelni medycznych oraz uczelni kształcących na kierunku fizjoterapia. Nad Nysę przyjedzie wielu samodzielnych pracowników nauki z Polski i zagranicy, m.in. z Hiszpanii, Libanu, Indii, Włoch, Niemiec, Czech, Anglii i Japonii. Goście zaprezentuję swoje unikalne osiągnięcia w dziedzinie nauk medycznych oraz własne doświadczenia zawodowe.
Spotykanie w Zgorzelcu, na granicy polsko - niemieckiej, to wymiana doświadczeń zawodowych, możliwość zapoznania się z osiągnięciami z zakresu inżynierii biomedycznej, fizjoterapii, rehabilitacji i balneologii i medycyny fizykalnej. Podczas naszej konferencji zaprezentujemy praktyczne efekty współpracy inżynierów, lekarzy, fizjoterapeutów z możliwością ich zastosowania w codziennej praktyce medycznej - zapowiada prof. Zbigniew Śliwiński, przewodniczący komitetu organizacyjnego XXI edycji Międzynarodowego Dnia Inwalidy. Konferencję uświetni Młodzieżowa Orkiestra Mandolinistów ze Zgorzelca, pod batutą Tadeusza Grudzińskiego.
23 stycznia 2014 o godz. 20:00 w Klubie KWADRAT (ul. Bankowa 28/30) w Jeleniej Górze wystąpi zespół Habakuk.
1 lutego 2014 roku o godz. 19:30 na deskach scenicznych Dużej Sali Teatru w Zittau [pol. Żytawie] odbędzie się przedstawienie na podst. słynnej tragedii Williama Shakespeareʻa pt. „Król Lear”.
Miasto Karpacz, Chata Karkonoska i Karkonoska Organizacja Turystyczna zapraszają 1 kwietnia w Poniedziałek Wielkanocny na XIII Mistrzostwa Polski z Jajem.
W Muzeum Regionalnym w Jaworze oglądać można interesującą wystawę czasową pt. "Kartografia śląska XV-XVIII w." Ekspozycja prezentująca kulisy powstania pierwszej mapy Śląska w 1561 r. autorstwa kartografa Marcina Helwiga, powstała we współpracy z Haus Schlesien w Königswinter.
Już w czwartek, 10 stycznia br. w jeleniogórskim Teatrze Zdrojowym odbędzie się koncert pod hasłem „Perły bez kolczyka”, z udziałem tak znakomitych muzyków jak Anna Jurksztowicz i Krzesimir Dębski.
Nie masz pomysłu na zakończenie wakacji? Weź udział w warsztatach podczas niemiecko - polskiego workcampu w Starej Rzeźni na pożegnanie wakacji. Udział jest całkowicie bezpłatny. Workcamp potrwa od 28 sierpnia do 2 września przy Cottbuser Str. 21 w Görlitz.
Chwilówki Online Informacje Zgorzelec Agencja Social Media Wrocław