W bieżącym roku Zawidów i zaprzyjaźnione Bernstadt auf dem Eigen mają szansę wzmocnić swoje relacje partnerskie. Udało się zdobyć ponad 70 tysięcy złotych na wspólną kampanię promocyjną. Miasta wezmą udział m.in. w targach turystycznych ze wspólną ofertą.
Oba miasta, Zawidów i niemieckie Bernstadt, po raz pierwszy spotkały się „face to face" za pośrednictwem swoich włodarzy. Panowie poznali się w 2006 roku na jednej z konferencji. To znamienne spotkanie burmistrzów otworzyło przygranicznym miastom okno na świat funduszy unijnych, wprowadziło kulturę cyklicznych spotkań, zrewolucjonizowało edukację i stało się fundamentem dialogu dwóch kultur.
W tym roku oba miasta postanowiły pochwalić się dotychczasową współpracą poprzez wspólną kampanię promocyjną.
Wspólna promocja przyczyni się do ujednolicenia wizerunku miast partnerskich – mówi burmistrz miasta, Robert Łężny. Dotarcie z ofertą miast partnerskich do potencjalnych odbiorców pozwoli na efektywniejsze wykorzystanie infrastruktury turystycznej, kulturalnej i sportowej oraz zachęci turystów do częstszego odwiedzania współpracujących ze sobą miast – Zawidowa i Bernstadt auf dem Eigen - przekonuje burmistrz.
W ramach wspólnej kampanii promocyjnej powstaną foldery reklamowe wydane w formie tradycyjnych publikacji i aplikacji internetowych. Materiały promocyjne w postaci folderu-katalogu, wspólnego planu miasta, pocztówek, ulotek i roll-up'ów zostaną zaprezentowane na targach międzynarodowych lub ogólnopolskich. Dodatkowym nośnikiem przekazu promocyjnego będą także gadżety reklamowe, zawierające logo obu miast i oznaczenia Programu finansującego projekt.
Na realizację projektu miasto otrzymało ponad 70 tysięcy złotych ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wspólnego Funduszu Małych Projektów Polska – Saksonia 2007 – 2013 w Euroregionie Nysa.
Projekt nr 0790.01.j2.2.190413.1.10 pn. „Zawidów-Bernstadt auf dem Eigen, promocja dobrego klimatu współpracy na pograniczu”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wspólnego Funduszu Małych Projektów Polska – Saksonia 2007 – 2013 w Euroregionie Nysa
23 stycznia 2014 o godz. 20:00 w Klubie KWADRAT (ul. Bankowa 28/30) w Jeleniej Górze wystąpi zespół Habakuk.
1 lutego 2014 roku o godz. 19:30 na deskach scenicznych Dużej Sali Teatru w Zittau [pol. Żytawie] odbędzie się przedstawienie na podst. słynnej tragedii Williama Shakespeareʻa pt. „Król Lear”.
Miasto Karpacz, Chata Karkonoska i Karkonoska Organizacja Turystyczna zapraszają 1 kwietnia w Poniedziałek Wielkanocny na XIII Mistrzostwa Polski z Jajem.
W Muzeum Regionalnym w Jaworze oglądać można interesującą wystawę czasową pt. "Kartografia śląska XV-XVIII w." Ekspozycja prezentująca kulisy powstania pierwszej mapy Śląska w 1561 r. autorstwa kartografa Marcina Helwiga, powstała we współpracy z Haus Schlesien w Königswinter.
Już w czwartek, 10 stycznia br. w jeleniogórskim Teatrze Zdrojowym odbędzie się koncert pod hasłem „Perły bez kolczyka”, z udziałem tak znakomitych muzyków jak Anna Jurksztowicz i Krzesimir Dębski.
Nie masz pomysłu na zakończenie wakacji? Weź udział w warsztatach podczas niemiecko - polskiego workcampu w Starej Rzeźni na pożegnanie wakacji. Udział jest całkowicie bezpłatny. Workcamp potrwa od 28 sierpnia do 2 września przy Cottbuser Str. 21 w Görlitz.
Chwilówki Online Informacje Zgorzelec Agencja Social Media Wrocław