W połowie maja młodzież z Zawidowa, Chełmska Śląskiego, Görlitz i Bernstadt a.d. Eigen uczestniczyła w czterodniowym obozie integracyjnym pełnym atrakcji turystycznych, sportowych i animacyjnych.
Organizatorem obozu, który odbywał się pod nazwą " Zaprzyjaźnić się i zrozumieć. Wyjazdowa lekcja integracji dla szkół polskich i niemieckich" było miasto Zawidów. Wątkiem przewodnim zajęć była integracja polsko- niemiecka. Na rozwijanie współpracy przygranicznych szkół miasto pozyskało pieniądze z budżetu unijnego.
W polsko-niemieckiej wymianie młodzieży wzięło udział 40 osób. Wśród uczestników obozu każda ze szkół miała dziesięcioosobową delegację oraz dwóch opiekunów.
Młodzi ludzie, uczestnicy obozu, poprzez różne formy rozrywki organizowane w grupach, jak i zadania logiczne, czy plastyczne, poznawały mentalność, region, historię i kulturę sąsiada. W trakcie wspólnego wyjazdu nie zabrakło także czasu na aktywną rekreację. I tak polsko-niemiecka ekipa zawitała do wielu miejsc atrakcyjnych turystycznie. Była na Stogu Izerskim, Zajęczniku, zwiedziła Szklarską Porębę i wodospad Szklarki.
Nie zabrakło także okazji, by popisać się znajomością języka obcego i konkursów premiowanych nagrodami.
Projekt 0782.01.j2.2.080413.1.10 pn. „Zaprzyjaźnić się i zrozumieć. Wyjazdowa lekcja integracji dla szkół polskich i niemieckich" był współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wspólnego Funduszu Małych Projektów Polska- Saksonia 2007 - 2013 w Euroregionie Nysa.
23 stycznia 2014 o godz. 20:00 w Klubie KWADRAT (ul. Bankowa 28/30) w Jeleniej Górze wystąpi zespół Habakuk.
1 lutego 2014 roku o godz. 19:30 na deskach scenicznych Dużej Sali Teatru w Zittau [pol. Żytawie] odbędzie się przedstawienie na podst. słynnej tragedii Williama Shakespeareʻa pt. „Król Lear”.
Miasto Karpacz, Chata Karkonoska i Karkonoska Organizacja Turystyczna zapraszają 1 kwietnia w Poniedziałek Wielkanocny na XIII Mistrzostwa Polski z Jajem.
W Muzeum Regionalnym w Jaworze oglądać można interesującą wystawę czasową pt. "Kartografia śląska XV-XVIII w." Ekspozycja prezentująca kulisy powstania pierwszej mapy Śląska w 1561 r. autorstwa kartografa Marcina Helwiga, powstała we współpracy z Haus Schlesien w Königswinter.
Już w czwartek, 10 stycznia br. w jeleniogórskim Teatrze Zdrojowym odbędzie się koncert pod hasłem „Perły bez kolczyka”, z udziałem tak znakomitych muzyków jak Anna Jurksztowicz i Krzesimir Dębski.
Nie masz pomysłu na zakończenie wakacji? Weź udział w warsztatach podczas niemiecko - polskiego workcampu w Starej Rzeźni na pożegnanie wakacji. Udział jest całkowicie bezpłatny. Workcamp potrwa od 28 sierpnia do 2 września przy Cottbuser Str. 21 w Görlitz.
Chwilówki Online Informacje Zgorzelec Agencja Social Media Wrocław