Wystawa „Miasto i jego obywatele. Görlitz i Zgorzelec 1945-1989“ do końca listopada będzie gościć w warszawskim Muzeum Etnograficznym. Jej uroczyste otwarcie we wtorek 5 listopada zainaugurowało jednodniową konferencję „Wielka mała historia: pogranicza we wspólnej Europie“ połączoną z warsztatami dla nauczycieli.
Po Berlinie, Zgorzelcu, Dreźnie, Brukseli, Jagniątkowie i Görlitz to już ósmy „europejski przystanek” ekspozycji.
Konferencja i warsztaty, które odbyły się w muzeum przy Kredytowej w środę 6 listopada zostały zorganizowane w ramach projektu „Wielka mała historia: jakiej narracji potrzebuje dzisiaj historia regionalna?” współrealizowanego przez Muzeum Historii Polski, Stowarzyszenie Przyjaciół Muzeum Historii Polski oraz Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie. W jego ramach do Warszawy zapraszane będą najbardziej interesujące wystawy przygotowywane i organizowane przez regionalne i lokalne środowiska, a dotyczące ich własnej historii. Wystawa „Miasto i jego obywatele. Görlitz i Zgorzelec 1945-1989“ przygotowana w ramach Projektu Europejskiej Współpracy Transgranicznej Saksońskiej Agencji Oświatowej, realizowanego przez goerlitzkie biuro projektów kierowane przez panią Kingę Hartmann – Wóycicką i we współpracy ze zgorzeleckimi szkołami oraz Urzędem Miasta Zgorzelec, otworzyło pierwszą edycję muzealnego projektu.
Więcej na stronie: http://www.zgorzelec.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=3251:wspopraca-zgorzelca-i-goerlitz-przykadem-dobrych-praktyk&catid=200:miasto&Itemid=100035
23 stycznia 2014 o godz. 20:00 w Klubie KWADRAT (ul. Bankowa 28/30) w Jeleniej Górze wystąpi zespół Habakuk.
1 lutego 2014 roku o godz. 19:30 na deskach scenicznych Dużej Sali Teatru w Zittau [pol. Żytawie] odbędzie się przedstawienie na podst. słynnej tragedii Williama Shakespeareʻa pt. „Król Lear”.
Miasto Karpacz, Chata Karkonoska i Karkonoska Organizacja Turystyczna zapraszają 1 kwietnia w Poniedziałek Wielkanocny na XIII Mistrzostwa Polski z Jajem.
W Muzeum Regionalnym w Jaworze oglądać można interesującą wystawę czasową pt. "Kartografia śląska XV-XVIII w." Ekspozycja prezentująca kulisy powstania pierwszej mapy Śląska w 1561 r. autorstwa kartografa Marcina Helwiga, powstała we współpracy z Haus Schlesien w Königswinter.
Już w czwartek, 10 stycznia br. w jeleniogórskim Teatrze Zdrojowym odbędzie się koncert pod hasłem „Perły bez kolczyka”, z udziałem tak znakomitych muzyków jak Anna Jurksztowicz i Krzesimir Dębski.
Nie masz pomysłu na zakończenie wakacji? Weź udział w warsztatach podczas niemiecko - polskiego workcampu w Starej Rzeźni na pożegnanie wakacji. Udział jest całkowicie bezpłatny. Workcamp potrwa od 28 sierpnia do 2 września przy Cottbuser Str. 21 w Görlitz.
Chwilówki Online Informacje Zgorzelec Agencja Social Media Wrocław