Saksońska Fundacja Krajowa Przyroda i Środowisko - LaNU (Drezno) i Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze” (Lubań) serdecznie zapraszają osoby zajmujące się edukacją ekologiczną na Dolnym Śląsku i w Saksonii do udziału w polsko-niemieckim seminarium „Współpraca z prasą i działania informacyjno-promocyjne”, które odbędzie się 4-5 listopada 2013 r. w Seifhennersdorf w Niemczech. Udział bezpłatny!
Współpraca z prasą i działania informacyjno-promocyjne są czynnikiem decydującym o sukcesie placówki edukacji ekologicznej. Także podczas realizacji projektów działania promocyjno - informacyjne są ważnym i koniecznym do realizacji komponentem. Podstawową zasadą działań informacyjno - promocyjnych jest myślenie głową grupy docelowej. Kim więc są moje grupy docelowe? Co je interesuje i o czym chcą zostać poinformowane? Aby odpowiedzieć na te pytania potrzebna jest koncepcja strategiczna: jaka jest sytuacja wyjściowa? Co chcę osiągnąć działaniami informacyjno - promocyjnymi - u kogo i jakimi instrumentami? Jak to zaplanować? Odpowiedziami na te pytania zajmiemy się podczas pierwszego dnia seminarium. Drugi dzień to tematy związane ze współpracą z prasą. Tylko jak wzbudzić jej zainteresowanie? Jak sformułować notatkę prasową tak, żeby od razu nie wylądowała w koszu? Także tu obowiązuje zasada: myśleć głową grupy docelowej. Na co należy więc zwrócić uwagę współpracując z mediami? Jak działa prasa? I dlaczego przy współpracy z prasą tak ważny jest poradnik dobrych manier?
Seminarium odbędzie się w ramach projektu „Nowe drogi dla edukacji ekologicznej w Saksonii i na Dolnym Śląsku – projekt ramowy Trójnarodowej Sieci Edukacji Ekologicznej”.
Do udziału w tym wydarzeniu zaproszeni są edukatorzy ekologiczni z Saksonii i z Dolnego Śląska (w szczególności powiaty: bolesławiecki, lubański, lwówecki, zgorzelecki, jeleniogórski i miasto na prawach powiatu Jelenia Góra). Udział w seminarium jest bezpłatny. Spotkanie będzie tłumaczone symultanicznie na j. polski i niemiecki. Organizatorzy zapewniają bezpłatne wyżywienie i nocleg. Uczestnicy we własnym zakresie i na własny koszt zapewniają dojazd.
Formularz zgłoszeniowy oraz program seminarium do pobrania na stronie: http://pogranicze-csb.home.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=565&Itemid=68
23 stycznia 2014 o godz. 20:00 w Klubie KWADRAT (ul. Bankowa 28/30) w Jeleniej Górze wystąpi zespół Habakuk.
1 lutego 2014 roku o godz. 19:30 na deskach scenicznych Dużej Sali Teatru w Zittau [pol. Żytawie] odbędzie się przedstawienie na podst. słynnej tragedii Williama Shakespeareʻa pt. „Król Lear”.
Miasto Karpacz, Chata Karkonoska i Karkonoska Organizacja Turystyczna zapraszają 1 kwietnia w Poniedziałek Wielkanocny na XIII Mistrzostwa Polski z Jajem.
W Muzeum Regionalnym w Jaworze oglądać można interesującą wystawę czasową pt. "Kartografia śląska XV-XVIII w." Ekspozycja prezentująca kulisy powstania pierwszej mapy Śląska w 1561 r. autorstwa kartografa Marcina Helwiga, powstała we współpracy z Haus Schlesien w Königswinter.
Już w czwartek, 10 stycznia br. w jeleniogórskim Teatrze Zdrojowym odbędzie się koncert pod hasłem „Perły bez kolczyka”, z udziałem tak znakomitych muzyków jak Anna Jurksztowicz i Krzesimir Dębski.
Nie masz pomysłu na zakończenie wakacji? Weź udział w warsztatach podczas niemiecko - polskiego workcampu w Starej Rzeźni na pożegnanie wakacji. Udział jest całkowicie bezpłatny. Workcamp potrwa od 28 sierpnia do 2 września przy Cottbuser Str. 21 w Görlitz.
Chwilówki Online Informacje Zgorzelec Agencja Social Media Wrocław