Ponad czterdzieści osób spotkało się aby uroczyście pożegnać i oficjalnie zakończyć współpracę Bolkowa z Fundacją Heerde- Polen. Grupa od 30 lat wspomagała miasto różnego rodzaju darami, ale ze względu na upływający czas oraz sędziwy wiek jej członków postanowiła zakończyć swoją działalność.
Fundacja wygospodarowała wolne środki w wysokości 20 000 euro, które podczas ostatniego spotkania postanowiła przekazać w formie czeku na ręce Burmistrza Bolkowa Jarosława Wrońskiego i Przewodniczącego Rady Miejskiej Marka Janasa. Włodarze gminy złożyli serdeczne podziękowania za hojny dar, który postanowili przekazać na polepszenie życia osób o pewnym stopniu niepełnosprawności. W pierwszej kolejności zostanie wykonana dokumentacja na przebudowę miejsc, usprawnienie oraz polepszenie dostępności do różnego rodzaju obiektów dla osób niepełnosprawnych. Część pieniędzy zostanie także przeznaczona na zabiegi rehabilitacyjne dla najbardziej potrzebujących członków stowarzyszeń „Niezapominajka” i „Integracja” z Bolkowa. Zostały także wręczone podziękowania oraz drobne upominki dla wszystkich działaczy Fundacji Heerde- Polen. Następnie wyrazy wdzięczności oraz podziękowania za wieloletnią współpracę na ręce przyjaciół z Heerde złożyli: Dyrektor i Główna Księgowa Zespołu Szkół Agrobiznesu, Państwo Mysior, którzy jako pierwsi nawiązali współpracę z holenderską fundacją oraz przedstawicielki stowarzyszenia „Niezapominajka”.
Holendrzy dziękowali za otwartość oraz miłą atmosferę, z którą zawsze spotykają się po przyjeździe do Bolkowa.
23 stycznia 2014 o godz. 20:00 w Klubie KWADRAT (ul. Bankowa 28/30) w Jeleniej Górze wystąpi zespół Habakuk.
1 lutego 2014 roku o godz. 19:30 na deskach scenicznych Dużej Sali Teatru w Zittau [pol. Żytawie] odbędzie się przedstawienie na podst. słynnej tragedii Williama Shakespeareʻa pt. „Król Lear”.
Miasto Karpacz, Chata Karkonoska i Karkonoska Organizacja Turystyczna zapraszają 1 kwietnia w Poniedziałek Wielkanocny na XIII Mistrzostwa Polski z Jajem.
W Muzeum Regionalnym w Jaworze oglądać można interesującą wystawę czasową pt. "Kartografia śląska XV-XVIII w." Ekspozycja prezentująca kulisy powstania pierwszej mapy Śląska w 1561 r. autorstwa kartografa Marcina Helwiga, powstała we współpracy z Haus Schlesien w Königswinter.
Już w czwartek, 10 stycznia br. w jeleniogórskim Teatrze Zdrojowym odbędzie się koncert pod hasłem „Perły bez kolczyka”, z udziałem tak znakomitych muzyków jak Anna Jurksztowicz i Krzesimir Dębski.
Nie masz pomysłu na zakończenie wakacji? Weź udział w warsztatach podczas niemiecko - polskiego workcampu w Starej Rzeźni na pożegnanie wakacji. Udział jest całkowicie bezpłatny. Workcamp potrwa od 28 sierpnia do 2 września przy Cottbuser Str. 21 w Görlitz.
Chwilówki Online Informacje Zgorzelec Agencja Social Media Wrocław