Saksońska Fundacja Krajowa Przyroda i Środowisko - LaNU (Drezno) i Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze” (Lubań) serdecznie zapraszają osoby zajmujące się edukacją ekologiczną na Dolnym Śląsku, w Saksonii i w północnej części Czech do udziału w polsko-niemiecko-czeskiej konferencji pt. „KSZTAŁTOWAĆ INKLUZJĘ I ŻYĆ RAZEM”.
Konferencja odbędzie się 29 kwietnia br. w Dreźnie w ramach Trójnarodowego Dnia Edukacji Ekologicznej Saksonia – Czechy - Dolny Śląsk.
Trójnarodowy Dzień Edukacji Ekologicznej ma za zadanie informowanie o znaczeniu inkluzji oraz o już stworzonych podstawach dla inkluzji, o istniejących koncepcjach w sferze edukacyjnej i o doświadczeniach uzyskanych w ramach realizowanych projektów modelowych. Ma inspirować osoby działające w edukacji ekologicznej do zajęcia się tą tematyką i sprawdzenia, w jakim stopniu istniejąca oferta edukacyjna uwzględnia inkluzję lub jakie konkretne ulepszenia mogą stać się wkładem na rzecz inkluzji.
Do udziału w tym wydarzeniu zaproszeni są edukatorzy ekologiczni, w tym nauczyciele i wychowawcy z Saksonii, północnych Czech i Dolnego Śląska (w szczególności powiaty: bolesławiecki, lubański, lwówecki, zgorzelecki, jeleniogórski i miasto na prawach powiatu Jelenia Góra).
Konferencja odbędzie się w ramach projektu „Nowe drogi dla edukacji ekologicznej w Saksonii i na Dolnym Śląsku – projekt ramowy Trójnarodowej Sieci Edukacji Ekologicznej”.
Udział w konferencji jest bezpłatny. Spotkanie jest prowadzone w j. niemieckim z tłumaczeniem na j. polski.
Organizatorzy mają możliwość zapewnienia polskim uczestnikom darmowego transportu na trasie Lubań – Zgorzelec – Panschwitz-Kuckau (oraz powrót). Warunkiem organizacji darmowego transportu jest zgłoszenie się minimum 10 osób, zainteresowanych skorzystanie z ww. transportu.
Program konferencji oraz formularz zgłoszeniowy do ściągnięcia ze strony: http://pogranicze-csb.home.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=590&Itemid=68
Zgłoszenia z Dolnego Śląska są przyjmowane do 18 kwietnia 2014 e-mailem na adres: tsee@pogranicze-csb.home.pl
Dalszych informacji dla osób z Dolnego Śląska udziela Magdalena Guła Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze” ul. Armii Krajowej 30, 59-800 Lubań, tel. / faks: 48 75 721 50 77, e-mail: gula@pogranicze-csb.home.pl
23 stycznia 2014 o godz. 20:00 w Klubie KWADRAT (ul. Bankowa 28/30) w Jeleniej Górze wystąpi zespół Habakuk.
1 lutego 2014 roku o godz. 19:30 na deskach scenicznych Dużej Sali Teatru w Zittau [pol. Żytawie] odbędzie się przedstawienie na podst. słynnej tragedii Williama Shakespeareʻa pt. „Król Lear”.
Miasto Karpacz, Chata Karkonoska i Karkonoska Organizacja Turystyczna zapraszają 1 kwietnia w Poniedziałek Wielkanocny na XIII Mistrzostwa Polski z Jajem.
W Muzeum Regionalnym w Jaworze oglądać można interesującą wystawę czasową pt. "Kartografia śląska XV-XVIII w." Ekspozycja prezentująca kulisy powstania pierwszej mapy Śląska w 1561 r. autorstwa kartografa Marcina Helwiga, powstała we współpracy z Haus Schlesien w Königswinter.
Już w czwartek, 10 stycznia br. w jeleniogórskim Teatrze Zdrojowym odbędzie się koncert pod hasłem „Perły bez kolczyka”, z udziałem tak znakomitych muzyków jak Anna Jurksztowicz i Krzesimir Dębski.
Nie masz pomysłu na zakończenie wakacji? Weź udział w warsztatach podczas niemiecko - polskiego workcampu w Starej Rzeźni na pożegnanie wakacji. Udział jest całkowicie bezpłatny. Workcamp potrwa od 28 sierpnia do 2 września przy Cottbuser Str. 21 w Görlitz.
Chwilówki Online Informacje Zgorzelec Agencja Social Media Wrocław