W sobotę 8 marca br. o godzinie 12.00 w warszawskim Domu Spotkań z Historią odbędzie się prezentacja nowego serwisu internetowego. Szczegóły przedstawią autorzy projektu: Tomasz Markiewicz, Tadeusz W. Świątek i Krzysztof Wittels. Podczas prezentacji przewidziano także niespodziankę filmową.
Serwis internetowy to kolejny etap projektu „Polacy z wyboru. Rodziny pochodzenia niemieckiego w Warszawie w XIX i XX wieku” realizowanego wspólnie przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej i Dom Spotkań z Historią. Projekt rozpoczął się w 2010 roku wystawą w DSH po raz pierwszy kompleksowo prezentującą wkład społeczności pochodzenia niemieckiego w rozwój warszawskiego przemysłu i handlu, nauki i kultury, a także jej wkład w walkę o niepodległość Polski.
Wystawa w 2011 roku odwiedziła Czerwony Ratusz w Berlinie, a w 2012 roku była prezentowana w Dreźnie w Muzeum Kraszewskiego i ponownie w Warszawie w Kościele ewangelicko-augsburskim Świętej Trójcy. W 2012 roku ukazał się także elegancki album będący uzupełnieniem i rozszerzeniem materiałów prezentowanych na wystawie.
Polsko-niemiecki serwis internetowy jest pomyślany nie tylko jako rozwinięcie wystawy i albumu, ale jako adresowane do internautów forum wymiany informacji, a także źródło wiedzy o historii Warszawy. Nowoczesny serwis został przygotowany na komputery stacjonarne oraz urządzenia mobilne. Warto zatem podczas inauguracji serwisu mieć ze sobą tablet lub smartphone z dostępem do internetu.
23 stycznia 2014 o godz. 20:00 w Klubie KWADRAT (ul. Bankowa 28/30) w Jeleniej Górze wystąpi zespół Habakuk.
1 lutego 2014 roku o godz. 19:30 na deskach scenicznych Dużej Sali Teatru w Zittau [pol. Żytawie] odbędzie się przedstawienie na podst. słynnej tragedii Williama Shakespeareʻa pt. „Król Lear”.
Miasto Karpacz, Chata Karkonoska i Karkonoska Organizacja Turystyczna zapraszają 1 kwietnia w Poniedziałek Wielkanocny na XIII Mistrzostwa Polski z Jajem.
W Muzeum Regionalnym w Jaworze oglądać można interesującą wystawę czasową pt. "Kartografia śląska XV-XVIII w." Ekspozycja prezentująca kulisy powstania pierwszej mapy Śląska w 1561 r. autorstwa kartografa Marcina Helwiga, powstała we współpracy z Haus Schlesien w Königswinter.
Już w czwartek, 10 stycznia br. w jeleniogórskim Teatrze Zdrojowym odbędzie się koncert pod hasłem „Perły bez kolczyka”, z udziałem tak znakomitych muzyków jak Anna Jurksztowicz i Krzesimir Dębski.
Nie masz pomysłu na zakończenie wakacji? Weź udział w warsztatach podczas niemiecko - polskiego workcampu w Starej Rzeźni na pożegnanie wakacji. Udział jest całkowicie bezpłatny. Workcamp potrwa od 28 sierpnia do 2 września przy Cottbuser Str. 21 w Görlitz.
Chwilówki Online Informacje Zgorzelec Agencja Social Media Wrocław