Jeszcze przez tydzień na bolesławieckim Rynku prezentowana będzie wystawa pt. „Parki i ogrody polsko-niemieckiego pogranicza”, która przedstawia bolesławieckie tereny zieleni oraz parki i ogrody niemieckiego pogranicza.
Wystawa, oraz wydana pod tym samym tytułem publikacja, zawiera zdjęcia, które są efektem wspólnych spotkań społeczności polskiej i niemieckiej, zorganizowanych w Bolesławcu oraz na przygranicznym obszarze Niemiec.
Na obszarze polsko-niemieckiego pogranicza funkcjonują założenia zielone o rozmaitym charakterze. Powstałe w różnym czasie, związane z odrębnymi kręgami kulturowymi i wyznaniowymi przyciągają mieszkańców i turystów. Są wizytówką poszczególnych miast, ale też wspólną wartością całego transgranicznego terenu.
Wystawa oraz publikacja, zrealizowane w ramach projektu "Architektura miejskiej zieleni transgranicznego obszaru w obiektywie" ukazują wyjątkowość zakątków polskich i niemieckich miast i miasteczek. Odkrywają urodę zrewitalizowanych plant i parków Bolesławca, ujawniają czar malowniczych ogrodów pałacu w Hainewalde, czy oryginalny zamysł założeń w Herrnhut. Te i inne miejsca, dzięki wnikliwym obserwacjom fotografów, zostają odkryte na nowo.
Projekt „Architektura miejskiej zieleni transgranicznego obszaru w obiektywie” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa przy wsparciu Euroregionu Nysa.
23 stycznia 2014 o godz. 20:00 w Klubie KWADRAT (ul. Bankowa 28/30) w Jeleniej Górze wystąpi zespół Habakuk.
1 lutego 2014 roku o godz. 19:30 na deskach scenicznych Dużej Sali Teatru w Zittau [pol. Żytawie] odbędzie się przedstawienie na podst. słynnej tragedii Williama Shakespeareʻa pt. „Król Lear”.
Miasto Karpacz, Chata Karkonoska i Karkonoska Organizacja Turystyczna zapraszają 1 kwietnia w Poniedziałek Wielkanocny na XIII Mistrzostwa Polski z Jajem.
W Muzeum Regionalnym w Jaworze oglądać można interesującą wystawę czasową pt. "Kartografia śląska XV-XVIII w." Ekspozycja prezentująca kulisy powstania pierwszej mapy Śląska w 1561 r. autorstwa kartografa Marcina Helwiga, powstała we współpracy z Haus Schlesien w Königswinter.
Już w czwartek, 10 stycznia br. w jeleniogórskim Teatrze Zdrojowym odbędzie się koncert pod hasłem „Perły bez kolczyka”, z udziałem tak znakomitych muzyków jak Anna Jurksztowicz i Krzesimir Dębski.
Nie masz pomysłu na zakończenie wakacji? Weź udział w warsztatach podczas niemiecko - polskiego workcampu w Starej Rzeźni na pożegnanie wakacji. Udział jest całkowicie bezpłatny. Workcamp potrwa od 28 sierpnia do 2 września przy Cottbuser Str. 21 w Görlitz.
Chwilówki Online Informacje Zgorzelec Agencja Social Media Wrocław