W czwartek 5 września br. burmistrz Gminy Miejskiej Piechowice oraz burmistrz Gminy Demitz – Thumitz uroczyście otworzyli Szklany Ogród, będący częścią inwestycyjną polskiej części projektu pn "Drogi do szkła i granitu” – szlak przeżyć między Karkonoszami a Pogórzem Łużyckim.
W projekcie tym zarówno Gmina Miejska Piechowice jak i Gmina Demitz – Thumitz chcą wykorzystać swoje walory dotyczące wielowiekowych tradycji przemysłowych obu gmin czyli tradycji szklarskich oraz wydobycia granitu w celu stworzenia transgranicznej oferty turystycznej, w której połączenie dwóch surowców - szkła i granitu wzbogaci ich ofertę turystyczną. Zaniedbany dotąd park stanie się także miejscem spotkań i wypoczynku mieszkańców oraz miejscem plenerowym do organizacji warsztatów, prezentacji, pokazów.
W ramach prac zagospodarowania terenu parku uporządkowano roślinność przesadzając je w jedno miejsce, dokonano nasadzeń drzew i traw ozdobnych, wymieniono stare ławki, lampy, kosze oraz położono nową nawierzchnię z kostki granitowej. Niezwykle atrakcyjnie prezentują się zdjęcia w szkle wykonane techologią laserową 3D, które zawierają zdjęcia znanych miejsc w Piechowicach, starego, istniejącego tutaj cmentarza ewangelickiego oraz zdjęcia dotyczące huty Szkła Kryształowego Julia. Całość podświetlana diodami led szczególnie atrakcyjnie prezentuje się po zapadnięciu zmroku.
Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska - Saksonia 2007-2013. Koszt budowy wyniósł 849000,00 zł z czego 721 650,00 zł to fundusze europejskie.
23 stycznia 2014 o godz. 20:00 w Klubie KWADRAT (ul. Bankowa 28/30) w Jeleniej Górze wystąpi zespół Habakuk.
1 lutego 2014 roku o godz. 19:30 na deskach scenicznych Dużej Sali Teatru w Zittau [pol. Żytawie] odbędzie się przedstawienie na podst. słynnej tragedii Williama Shakespeareʻa pt. „Król Lear”.
Miasto Karpacz, Chata Karkonoska i Karkonoska Organizacja Turystyczna zapraszają 1 kwietnia w Poniedziałek Wielkanocny na XIII Mistrzostwa Polski z Jajem.
W Muzeum Regionalnym w Jaworze oglądać można interesującą wystawę czasową pt. "Kartografia śląska XV-XVIII w." Ekspozycja prezentująca kulisy powstania pierwszej mapy Śląska w 1561 r. autorstwa kartografa Marcina Helwiga, powstała we współpracy z Haus Schlesien w Königswinter.
Już w czwartek, 10 stycznia br. w jeleniogórskim Teatrze Zdrojowym odbędzie się koncert pod hasłem „Perły bez kolczyka”, z udziałem tak znakomitych muzyków jak Anna Jurksztowicz i Krzesimir Dębski.
Nie masz pomysłu na zakończenie wakacji? Weź udział w warsztatach podczas niemiecko - polskiego workcampu w Starej Rzeźni na pożegnanie wakacji. Udział jest całkowicie bezpłatny. Workcamp potrwa od 28 sierpnia do 2 września przy Cottbuser Str. 21 w Görlitz.
Chwilówki Online Informacje Zgorzelec Agencja Social Media Wrocław