15 listopada 2013 r. w Bad Muskau (Niemcy) odbędzie się polsko-niemieckie seminarium pn. „Efekty wykorzystania owoców z naturalnych sadów - motywacja do zachowania”, czyli jak uczyć i informować o korzyściach płynących z tradycyjnych sadów. Udział w nim jest bezpłatny!
Owoce rodzimych, tradycyjnych dla regionu odmian, pochodzące z naturalnych sadów kuszą swoim smakiem i zapachem. „Toż to samo zdrowie i przyjemność” – potwierdzi niejeden smakosz. Dla zachowania starych sadów owocowych, poza fachową wiedzą na ich temat, ważne jest także prezentowanie możliwości różnorodnego ich wykorzystania.
Spotkanie skierowane jest do osób z Dolnego Śląska i Saksonii. Organizatorzy zapewniają w trakcie seminarium tłumaczenie symultaniczne na język polski i niemiecki oraz bezpłatne wyżywienie. Uczestnicy we własnym zakresie zapewniają dojazd i pokrywają jego koszty.
Seminarium w Bad Muskau odbędzie się ramach projektu „Nowe drogi dla edukacji ekologicznej w Saksonii i na Dolnym Śląsku“. Organizatorami wydarzenia są Christlich-Soziales Bildungswerk Sachsen e.V. (Miltitz) i Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze” (Lubań).
Szczegółowy program dostępny jest na stronie internetowej Stowarzyszenia P-ZFST „Pogranicze” pod adresem www.pogranicze-csb.home.pl
Projekt „Nowe drogi dla edukacji ekologicznej w Saksonii i na Dolnym Śląsku – projekt ramowy Trójnarodowej Sieci Edukacji Ekologicznej” jest realizowany przy dofinansowaniu przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
23 stycznia 2014 o godz. 20:00 w Klubie KWADRAT (ul. Bankowa 28/30) w Jeleniej Górze wystąpi zespół Habakuk.
1 lutego 2014 roku o godz. 19:30 na deskach scenicznych Dużej Sali Teatru w Zittau [pol. Żytawie] odbędzie się przedstawienie na podst. słynnej tragedii Williama Shakespeareʻa pt. „Król Lear”.
Miasto Karpacz, Chata Karkonoska i Karkonoska Organizacja Turystyczna zapraszają 1 kwietnia w Poniedziałek Wielkanocny na XIII Mistrzostwa Polski z Jajem.
W Muzeum Regionalnym w Jaworze oglądać można interesującą wystawę czasową pt. "Kartografia śląska XV-XVIII w." Ekspozycja prezentująca kulisy powstania pierwszej mapy Śląska w 1561 r. autorstwa kartografa Marcina Helwiga, powstała we współpracy z Haus Schlesien w Königswinter.
Już w czwartek, 10 stycznia br. w jeleniogórskim Teatrze Zdrojowym odbędzie się koncert pod hasłem „Perły bez kolczyka”, z udziałem tak znakomitych muzyków jak Anna Jurksztowicz i Krzesimir Dębski.
Nie masz pomysłu na zakończenie wakacji? Weź udział w warsztatach podczas niemiecko - polskiego workcampu w Starej Rzeźni na pożegnanie wakacji. Udział jest całkowicie bezpłatny. Workcamp potrwa od 28 sierpnia do 2 września przy Cottbuser Str. 21 w Görlitz.
Chwilówki Online Informacje Zgorzelec Agencja Social Media Wrocław