foto: Plac zabaw w Naszym Zoo, C. Hammer
29 kwietnia 2014 dyrektor Naszego Zoo Dr Sven Hammer oraz pedagog Katrin Matthieu udadzą się do Osnabrücka, aby odebrać nagrodę za realizację projektu "Zrównoważone rolnictwo w Tybecie i w Niemczech".
Projekt jest częścią dużego projektu, jakim była budowa zabytkowej Stodoły Odkrywców oraz placu zabaw – zwierzęta domowe. Został on wyróżniony przez niemiecką komisję UNESCO- w ramach dekady „Edukacja na rzecz zrównoważonego rozwoju".
Projekt Naszego Zoo „Zrównoważone rolnictwo w Niemczech/Tybecie" obrazuje, jak może wyglądać przyszłościowa edukacja. „Wotum jury uhonorowało ten projekt, ponieważ w zrozumiały sposób przekazuje on, jak ludzie mogą działać w sposób zrównoważony " - tłumaczy prof. dr Gerhard de Haan, przewodniczący Narodowego Komitetu oraz jury Niemieckiej Dekady UNESCO.
Wyróżnienie otrzymują inicjatywy, które przykładowo zrealizowały założenia ogólnoświatowej ofensywy edukacyjnej ONZ: czyli przekazują dzieciom i dorosłym sposób zrównoważonego myślenia oraz działania. Jury składające się z ekspertów podejmuje decyzje o wyróżnieniu projektów edukacyjnych. Warunkiem jest nakierowanie pracy na podstawowe zasady edukacji na rzecz zrównoważonego rozwoju. Tak więc przekazane muszą być: wiedza oraz kompetencje z trzech wymiarów: gospodarka, społeczeństwo oraz środowisko. Poza tym ważne jest, aby projekty miały innowacyjny charakter, szeroki zakres oddziaływania i współdziałały z innymi projektami.
23 stycznia 2014 o godz. 20:00 w Klubie KWADRAT (ul. Bankowa 28/30) w Jeleniej Górze wystąpi zespół Habakuk.
1 lutego 2014 roku o godz. 19:30 na deskach scenicznych Dużej Sali Teatru w Zittau [pol. Żytawie] odbędzie się przedstawienie na podst. słynnej tragedii Williama Shakespeareʻa pt. „Król Lear”.
Miasto Karpacz, Chata Karkonoska i Karkonoska Organizacja Turystyczna zapraszają 1 kwietnia w Poniedziałek Wielkanocny na XIII Mistrzostwa Polski z Jajem.
W Muzeum Regionalnym w Jaworze oglądać można interesującą wystawę czasową pt. "Kartografia śląska XV-XVIII w." Ekspozycja prezentująca kulisy powstania pierwszej mapy Śląska w 1561 r. autorstwa kartografa Marcina Helwiga, powstała we współpracy z Haus Schlesien w Königswinter.
Już w czwartek, 10 stycznia br. w jeleniogórskim Teatrze Zdrojowym odbędzie się koncert pod hasłem „Perły bez kolczyka”, z udziałem tak znakomitych muzyków jak Anna Jurksztowicz i Krzesimir Dębski.
Nie masz pomysłu na zakończenie wakacji? Weź udział w warsztatach podczas niemiecko - polskiego workcampu w Starej Rzeźni na pożegnanie wakacji. Udział jest całkowicie bezpłatny. Workcamp potrwa od 28 sierpnia do 2 września przy Cottbuser Str. 21 w Görlitz.
Chwilówki Online Informacje Zgorzelec Agencja Social Media Wrocław