Nakładem Muzeum Miedzi w Legnicy ukazała się książka poświęcona miejscowości na terenie gminy Janowice Wielkie pn. „Miedzianka. 700 lat dziejów górniczego miasta”, autorstwa Marcina Makucha i Tomasza Stolarczyka.
Autorzy są pracownikami naukowymi Muzeum Miedzi, zajmującymi się archeologią i historią, a zarazem współtwórcami wystawy muzealnej o Miedziance w 2012 r. Książka ma charakter monografii i przedstawia losy Miedzianki w ujęciu popularno-naukowym. Autorzy omawiają zagadnienia geograficzne, geologiczne, archeologiczne, historyczne, religijne i związane z ochroną zabytków. Praca zawiera sporo ciekawostek i cytatów z dokumentów, między innymi dotyczących decyzji o likwidacji Miedzianki. Na uwagę zasługuje obszerny suplement z rycinami, zawierający zarówno etykiety po miedziankowskim piwie, przedwojenne widokówki, jak i górnicze plany sztolni z opisem w języku rosyjskim. Wydana w twardej oprawie, na kredowym papierze, z licznymi kolorowymi zdjęciami, mapami i planami liczy 149 stron.
6 lutego o godz. 18:00 w świetlicy „Rudawy” w Janowicach Wielkich odbędzie się spotkanie z autorami tej publikacji. Podczas niego będzie dystrybuowana książka w cenie 35 zł.
23 stycznia 2014 o godz. 20:00 w Klubie KWADRAT (ul. Bankowa 28/30) w Jeleniej Górze wystąpi zespół Habakuk.
1 lutego 2014 roku o godz. 19:30 na deskach scenicznych Dużej Sali Teatru w Zittau [pol. Żytawie] odbędzie się przedstawienie na podst. słynnej tragedii Williama Shakespeareʻa pt. „Król Lear”.
Miasto Karpacz, Chata Karkonoska i Karkonoska Organizacja Turystyczna zapraszają 1 kwietnia w Poniedziałek Wielkanocny na XIII Mistrzostwa Polski z Jajem.
W Muzeum Regionalnym w Jaworze oglądać można interesującą wystawę czasową pt. "Kartografia śląska XV-XVIII w." Ekspozycja prezentująca kulisy powstania pierwszej mapy Śląska w 1561 r. autorstwa kartografa Marcina Helwiga, powstała we współpracy z Haus Schlesien w Königswinter.
Już w czwartek, 10 stycznia br. w jeleniogórskim Teatrze Zdrojowym odbędzie się koncert pod hasłem „Perły bez kolczyka”, z udziałem tak znakomitych muzyków jak Anna Jurksztowicz i Krzesimir Dębski.
Nie masz pomysłu na zakończenie wakacji? Weź udział w warsztatach podczas niemiecko - polskiego workcampu w Starej Rzeźni na pożegnanie wakacji. Udział jest całkowicie bezpłatny. Workcamp potrwa od 28 sierpnia do 2 września przy Cottbuser Str. 21 w Görlitz.
Chwilówki Online Informacje Zgorzelec Agencja Social Media Wrocław