Drugi raz Lubomierz był gospodarzem cyklicznego przedsięwzięcia patronowanego przez Powiatowe Centrum Edukacji w Lwówku Śląskim. Celem Spotkań jest popularyzacja dziejów danego rejonu na tle historii Polski i historii powszechnej, inspirowanie poszukiwań ciekawostek historycznych, integrowanie społeczności lokalnej, utrwalanie tożsamości i przywiązania do małej ojczyzny.
Gospodarzem 2. Lubomierskich Spotkań z Historią był Zespół Szkół w Lubomierzu. Tegoroczną problematykę poświecono patronowi Gimnazjum im. Hieronima Wietora, z powodu dziesięciolecia nadania szkole imienia i wręczenia sztandaru, a także klasycznym tematom historycznym – skarbom Lubomierza i filii obozu koncentracyjnego Gross-Rosen w Milęcicach.
10 października w sali teatralnej Internatu Zespołu Szkół zasiedli zaproszeni goście i uczniowie gimnazjum oraz liceum ogólnokształcącego. Nowym elementem Spotkań było zaproszenie na tę ciekawą „lekcję historii” przyszłych członków społeczności gimnazjalnej – uczniów klas szóstych Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lubomierzu i Szkoły Podstawowej w Pławnej.
Nad całością imprezy czuwał jej koordynator, nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie Marek Misiewicz, który przedstawił program Spotkań i zaprosił na estradę uczniów gimnazjum, którzy przygotowali recytacje poświęcone książce i patronowi.
Więcej na stronie: http://www.powiatlwowecki.info/index.php/artykuly-z-podzialem-na-kategorie/kultura-i-sztuka/710-lubomierskie-spotkania-z-historia
23 stycznia 2014 o godz. 20:00 w Klubie KWADRAT (ul. Bankowa 28/30) w Jeleniej Górze wystąpi zespół Habakuk.
1 lutego 2014 roku o godz. 19:30 na deskach scenicznych Dużej Sali Teatru w Zittau [pol. Żytawie] odbędzie się przedstawienie na podst. słynnej tragedii Williama Shakespeareʻa pt. „Król Lear”.
Miasto Karpacz, Chata Karkonoska i Karkonoska Organizacja Turystyczna zapraszają 1 kwietnia w Poniedziałek Wielkanocny na XIII Mistrzostwa Polski z Jajem.
W Muzeum Regionalnym w Jaworze oglądać można interesującą wystawę czasową pt. "Kartografia śląska XV-XVIII w." Ekspozycja prezentująca kulisy powstania pierwszej mapy Śląska w 1561 r. autorstwa kartografa Marcina Helwiga, powstała we współpracy z Haus Schlesien w Königswinter.
Już w czwartek, 10 stycznia br. w jeleniogórskim Teatrze Zdrojowym odbędzie się koncert pod hasłem „Perły bez kolczyka”, z udziałem tak znakomitych muzyków jak Anna Jurksztowicz i Krzesimir Dębski.
Nie masz pomysłu na zakończenie wakacji? Weź udział w warsztatach podczas niemiecko - polskiego workcampu w Starej Rzeźni na pożegnanie wakacji. Udział jest całkowicie bezpłatny. Workcamp potrwa od 28 sierpnia do 2 września przy Cottbuser Str. 21 w Görlitz.
Chwilówki Online Informacje Zgorzelec Agencja Social Media Wrocław