Przez cztery tygodnie czerwca Bolesławiec będzie gościć 15 ceramików – rzeźbiarzy z Ukrainy, Włoch, Hiszpanii, Indii, Litwy i z Polski, którzy wezmą udział w 50. Międzynarodowym Plenerze Ceramiczno – Rzeźbiarskim. W tym czasie odbędą się trzy otwarte spotkania autorskie oraz wystawa.
Międzynarodowy Plener Ceramiczno-Rzeźbiarski jest jedynym w Polsce plenerem ceramicznym odbywającym się nieprzerwanie od 50 lat. Jest prestiżowym wydarzeniem nie tylko na mapie kulturalnej Polski, ale i świata. Skutecznie promuje dorobek wybitnych artystów ceramików – rzeźbiarzy z kraju i z zagranicy.
Już dzisiaj zachęcamy do odwiedzenia galerii BOK-MCC, gdzie do końca tygodnia można obejrzeć wystawę prezentującą wybrane z naszych zbirów prace, które powstały podczas plenerów w edycjach: 37, 38, 40, 42 i 46.
W czerwcu, w dniach 2 - 27, kolejny raz plenerowicze będą tworzyć w trzech bolesławieckich zakładach: Zakładach Ceramicznych „BOLESŁAWIEC” Sp. z o.o., „Ceramice Artystycznej” Spółdzielni Rękodzieła Artystycznego oraz Fabryce Naczyń Kamionkowych „Manufaktura” Sp. J. Smoleński & Zwierz.
Program tegorocznej edycji pleneru:
Efekt pracy artystów poznamy na wernisażu wystawy poplenerowej, który odbędzie się na bolesławieckim Rynku podczas 20. Bolesławieckiego Święta Ceramiki.
50. Międzynarodowy Plener Ceramiczno – Rzeźbiarski w Bolesławcu jest realizowany w ramach projektu ARGINET, który jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach programu Kultura.
23 stycznia 2014 o godz. 20:00 w Klubie KWADRAT (ul. Bankowa 28/30) w Jeleniej Górze wystąpi zespół Habakuk.
1 lutego 2014 roku o godz. 19:30 na deskach scenicznych Dużej Sali Teatru w Zittau [pol. Żytawie] odbędzie się przedstawienie na podst. słynnej tragedii Williama Shakespeareʻa pt. „Król Lear”.
Miasto Karpacz, Chata Karkonoska i Karkonoska Organizacja Turystyczna zapraszają 1 kwietnia w Poniedziałek Wielkanocny na XIII Mistrzostwa Polski z Jajem.
W Muzeum Regionalnym w Jaworze oglądać można interesującą wystawę czasową pt. "Kartografia śląska XV-XVIII w." Ekspozycja prezentująca kulisy powstania pierwszej mapy Śląska w 1561 r. autorstwa kartografa Marcina Helwiga, powstała we współpracy z Haus Schlesien w Königswinter.
Już w czwartek, 10 stycznia br. w jeleniogórskim Teatrze Zdrojowym odbędzie się koncert pod hasłem „Perły bez kolczyka”, z udziałem tak znakomitych muzyków jak Anna Jurksztowicz i Krzesimir Dębski.
Nie masz pomysłu na zakończenie wakacji? Weź udział w warsztatach podczas niemiecko - polskiego workcampu w Starej Rzeźni na pożegnanie wakacji. Udział jest całkowicie bezpłatny. Workcamp potrwa od 28 sierpnia do 2 września przy Cottbuser Str. 21 w Görlitz.
Chwilówki Online Informacje Zgorzelec Agencja Social Media Wrocław