Aeroklub Jeleniogórski zaprasza w dniach 4-12 czerwca br. na Górę Szybowcową w Jeżowie Sudeckim na Europejski Zlot Szybowców Zabytkowych.
W zlotach uczestniczą pasjonaci lotnictwa z całej Europy a ich wspólną pasją jest miłość do starych zabytkowych szybowców. Szybowce biorące udział w zlocie to piękne, wspaniale zachowane, w doskonałym stanie technicznym, sprawne i gotowe do lotu zabytki lotniczej myśli technicznej.
Przeważającym typem są szybowce Grunau-Baby, skonstruowane i produkowane w miejscowych zakładach szybowcowych w Jeżowie Sudeckim, czyli przedwojennym Grunau. Codziennym lotom tych niezwykłych maszyn towarzyszy bardzo duże zainteresowanie mediów oraz licznie zgromadzonej publiczności. Sympatycy lotnictwa mogą obserwować starty za samolotem, wyciągarką oraz te najatrakcyjniejsze wykorzystujące górskie ukształtowanie terenu, starty z lin gumowych i grawitacyjne. Punktem kulminacyjnym zlotu będzie ogólnie dostępna Wielka Lotnicza Majówka zorganizowana w trakcie zlotu, a skierowana do wszystkich zainteresowanych sympatyków lotnictwa. Europejski Zlot Szybowców Zabytkowych to bardzo niekonwencjonalna, ale tym samym niezwykle atrakcyjna i niesłychanie ciekawa lekcja historii lotnictwa. To również ukazanie bardzo dużej roli, jaką odegrała niewielka miejscowość Jeżów Sudecki w tworzeniu podwalin szybownictwa na świecie. Zlot to wreszcie doskonała okazja do spotkania, wspólnej zabawy i integracji środowiska lotniczego całej Europy.
23 stycznia 2014 o godz. 20:00 w Klubie KWADRAT (ul. Bankowa 28/30) w Jeleniej Górze wystąpi zespół Habakuk.
1 lutego 2014 roku o godz. 19:30 na deskach scenicznych Dużej Sali Teatru w Zittau [pol. Żytawie] odbędzie się przedstawienie na podst. słynnej tragedii Williama Shakespeareʻa pt. „Król Lear”.
Miasto Karpacz, Chata Karkonoska i Karkonoska Organizacja Turystyczna zapraszają 1 kwietnia w Poniedziałek Wielkanocny na XIII Mistrzostwa Polski z Jajem.
W Muzeum Regionalnym w Jaworze oglądać można interesującą wystawę czasową pt. "Kartografia śląska XV-XVIII w." Ekspozycja prezentująca kulisy powstania pierwszej mapy Śląska w 1561 r. autorstwa kartografa Marcina Helwiga, powstała we współpracy z Haus Schlesien w Königswinter.
Już w czwartek, 10 stycznia br. w jeleniogórskim Teatrze Zdrojowym odbędzie się koncert pod hasłem „Perły bez kolczyka”, z udziałem tak znakomitych muzyków jak Anna Jurksztowicz i Krzesimir Dębski.
Nie masz pomysłu na zakończenie wakacji? Weź udział w warsztatach podczas niemiecko - polskiego workcampu w Starej Rzeźni na pożegnanie wakacji. Udział jest całkowicie bezpłatny. Workcamp potrwa od 28 sierpnia do 2 września przy Cottbuser Str. 21 w Görlitz.
Chwilówki Online Informacje Zgorzelec Agencja Social Media Wrocław