Mateusz Grobelny został nominowany do przeglądu twórczości najlepszych europejskich współczesnych ceramików - European Ceramic Context 2014. Bolesławiecki artysta, prowadzący autorską pracownię w BOK-MCC, weźmie udział w konkursie międzynarodowego festiwalu ceramiki, który odbędzie się jesienią na Bornholmie w Danii.
W ramach European Ceramic Context elita europejskich artystów-ceramików i projektantów ceramiki przemysłowej spotyka się co dwa lata w różnych miejscach na kontynencie. W tym roku biennale zawita na Bornholm, który słynie z rozwiniętego rzemiosła artystycznego - szczególnie ceramiki. Do tegorocznej edycji festiwalu nominowano 120 artystów z 30 krajów europejskich. Prace artystów prezentowane będą podczas dwóch wystaw. Na wystawie „Europejska Sztuka Ceramiczna” prezentowane będą prace wykonane przez profesjonalnych, uznanych artystów w dziedzinie ceramiki. Mateusz Grobelny został nominowany do drugiej wystawy „Nowy talent” dla profesjonalnych wschodzących artystów - ceramików w wieku poniżej 35 lat. Przed otwarciem wystaw jury wybierze jednego zwycięzcę w każdej z dwóch kategorii wystawowych, który otrzyma nagrodę o wartości 10.000 €. Wystawy będą prezentowane od 13 września do 23 listopada. Zostanie wydany również katalog z wszystkimi uczestnikami reprezentującymi dane kraje oraz z wizerunkami ich prac.
Nominowana praca bolesławieckiego artysty obecnie prezentowana jest w holu Bolesławieckiego Ośrodka Kultury - Międzynarodowego Centrum Ceramiki.
23 stycznia 2014 o godz. 20:00 w Klubie KWADRAT (ul. Bankowa 28/30) w Jeleniej Górze wystąpi zespół Habakuk.
1 lutego 2014 roku o godz. 19:30 na deskach scenicznych Dużej Sali Teatru w Zittau [pol. Żytawie] odbędzie się przedstawienie na podst. słynnej tragedii Williama Shakespeareʻa pt. „Król Lear”.
Miasto Karpacz, Chata Karkonoska i Karkonoska Organizacja Turystyczna zapraszają 1 kwietnia w Poniedziałek Wielkanocny na XIII Mistrzostwa Polski z Jajem.
W Muzeum Regionalnym w Jaworze oglądać można interesującą wystawę czasową pt. "Kartografia śląska XV-XVIII w." Ekspozycja prezentująca kulisy powstania pierwszej mapy Śląska w 1561 r. autorstwa kartografa Marcina Helwiga, powstała we współpracy z Haus Schlesien w Königswinter.
Już w czwartek, 10 stycznia br. w jeleniogórskim Teatrze Zdrojowym odbędzie się koncert pod hasłem „Perły bez kolczyka”, z udziałem tak znakomitych muzyków jak Anna Jurksztowicz i Krzesimir Dębski.
Nie masz pomysłu na zakończenie wakacji? Weź udział w warsztatach podczas niemiecko - polskiego workcampu w Starej Rzeźni na pożegnanie wakacji. Udział jest całkowicie bezpłatny. Workcamp potrwa od 28 sierpnia do 2 września przy Cottbuser Str. 21 w Görlitz.
Chwilówki Online Informacje Zgorzelec Agencja Social Media Wrocław