W piątek, 20 grudnia, o godzinie 13.30 na moście Staromiejskim zgorzeleccy harcerze, burmistrz Zgorzelca Rafał Gronicz oraz przedstawiciele zgorzeleckiego duchowieństwa przekażą Betlejemskie Światło Pokoju nadburmistrzowi Görlitz Siegfriedowi Deinege, pastorowi śródmiejskiej gminy ewangelickiej dr. Hansowi - Wilhelmowi Pietzowi oraz towarzyszącym im osobom.
Spotkanie będzie okazją do wymiany świątecznych życzeń, którym towarzyszyć będą kolędy w wykonaniu gminnego Zespołu Pieśni i Tańca "Lusatia" działającego przy Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Osieku Łużyckim.
Do Polski Betlejemskie Światło Pokoju trafiło tradycyjnie już ze Słowacji. Tamtejsi skauci przekazali je polskim harcerzom podczas mszy świętej odprawionej w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach o północy z 14 na 15 grudnia, skąd od godziny 1:25 blisko 2,5 tysiąca harcerzy rozpoczęło swoje powroty do rodzinnych miejscowości. Do 24 grudnia każdy harcerz i harcerka, na znak braterstwa i pojednania, będzie pełnić służbę Strażnika Betlejemskiego Światła Pokoju przekazując je dalej w migoczącym łańcuchu dobrej woli. Motywem przewodnim na ten rok jest hasło: Wyjdź z cienia. Pokaż dobro!
Do Zgorzelca Światło przyjechało w poniedziałek 16 grudnia z Bolesławca. W piątek harcerska delegacja przekaże Betlejemskie Światło Pokoju burmistrzowi Zgorzelca, który podzieli się nim z naszymi niemieckimi sąsiadami i wszystkimi mieszkańcami Europa-Miasta Zgorzelec/Görlitz, którzy jutro o 13.30 przyjdą na most Staromiejski z lampionami i świecami i odbiorą światło dla siebie.
23 stycznia 2014 o godz. 20:00 w Klubie KWADRAT (ul. Bankowa 28/30) w Jeleniej Górze wystąpi zespół Habakuk.
1 lutego 2014 roku o godz. 19:30 na deskach scenicznych Dużej Sali Teatru w Zittau [pol. Żytawie] odbędzie się przedstawienie na podst. słynnej tragedii Williama Shakespeareʻa pt. „Król Lear”.
Miasto Karpacz, Chata Karkonoska i Karkonoska Organizacja Turystyczna zapraszają 1 kwietnia w Poniedziałek Wielkanocny na XIII Mistrzostwa Polski z Jajem.
W Muzeum Regionalnym w Jaworze oglądać można interesującą wystawę czasową pt. "Kartografia śląska XV-XVIII w." Ekspozycja prezentująca kulisy powstania pierwszej mapy Śląska w 1561 r. autorstwa kartografa Marcina Helwiga, powstała we współpracy z Haus Schlesien w Königswinter.
Już w czwartek, 10 stycznia br. w jeleniogórskim Teatrze Zdrojowym odbędzie się koncert pod hasłem „Perły bez kolczyka”, z udziałem tak znakomitych muzyków jak Anna Jurksztowicz i Krzesimir Dębski.
Nie masz pomysłu na zakończenie wakacji? Weź udział w warsztatach podczas niemiecko - polskiego workcampu w Starej Rzeźni na pożegnanie wakacji. Udział jest całkowicie bezpłatny. Workcamp potrwa od 28 sierpnia do 2 września przy Cottbuser Str. 21 w Görlitz.
Chwilówki Online Informacje Zgorzelec Agencja Social Media Wrocław