Gmina Miejska Bolesławiec podpisała umowę ze Stowarzyszeniem Gmin Polskich Euroregionu Nysa o dofinansowanie realizacji projektu pn. „200 lat epopei napoleońskiej na transgranicznym obszarze Dolnego Śląska i Saksonii” w ramach Wspólnego Funduszu Małych Projektów Polska Saksonia 2007-2013.
Głównym celem projektu jest budowanie świadomości wspólnego dziedzictwa historycznego i ukazanie roli Bolesławca w historii przygranicznego obszaru, przedstawienie ważnego okresu historycznego, który miał istotny wpływ na kształt kulturowy obszaru przygranicznego i Europy. Projekt zakłada upowszechnienie wiedzy na temat historycznego dziedzictwa transgranicznego obszaru Dolnego Śląska i Saksonii ze szczególnym uwypukleniem burzliwego okresu wojen napoleońskich oraz wypracowanie wspólnej oceny wydarzeń historycznych 1813 r.
Efektem podjętych działań w ramach projektu będzie organizacja konferencji naukowej, której głównym tematem będą wydarzenia związane z kampanią napoleońską 1813 roku i ich wpływ na transgraniczny obszar. Uzupełnieniem tej konferencji będzie czasowa wystawa prezentująca eksponaty i dokumenty z tego okresu. Ostatnim elementem projektu będzie wydanie publikacji naukowej zawierającej materiały pokonferencyjne oraz informacje o zorganizowanej wystawie. Udział we wszystkich działaniach związanych z tym projektem będą bezpłatne oraz ogólnodostępne.
Projekt „200 lat epopei napoleońskiej na transgranicznym obszarze Dolnego Śląska i Saksonii” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa przy wsparciu Euroregionu Nysa. Projekt będzie realizowany przy współpracy Römisch-Katholische Pfarrei Mariä Himmelfahrt w Leutersdorf.
Czas realizacji projektu określony jest od 1 czerwca do 30 listopada 2013 roku. Całkowita wartość projektu to kwota 13.490,00 euro, z czego 85 % wartości to kwota dofinasowania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - 11.466,50 euro, 10 % ze środków budżetu państwa – 1.349,00 euro oraz 5% ze środków własnych Gminy Miejskiej Bolesławiec – 674,50 euro.
23 stycznia 2014 o godz. 20:00 w Klubie KWADRAT (ul. Bankowa 28/30) w Jeleniej Górze wystąpi zespół Habakuk.
1 lutego 2014 roku o godz. 19:30 na deskach scenicznych Dużej Sali Teatru w Zittau [pol. Żytawie] odbędzie się przedstawienie na podst. słynnej tragedii Williama Shakespeareʻa pt. „Król Lear”.
Miasto Karpacz, Chata Karkonoska i Karkonoska Organizacja Turystyczna zapraszają 1 kwietnia w Poniedziałek Wielkanocny na XIII Mistrzostwa Polski z Jajem.
W Muzeum Regionalnym w Jaworze oglądać można interesującą wystawę czasową pt. "Kartografia śląska XV-XVIII w." Ekspozycja prezentująca kulisy powstania pierwszej mapy Śląska w 1561 r. autorstwa kartografa Marcina Helwiga, powstała we współpracy z Haus Schlesien w Königswinter.
Już w czwartek, 10 stycznia br. w jeleniogórskim Teatrze Zdrojowym odbędzie się koncert pod hasłem „Perły bez kolczyka”, z udziałem tak znakomitych muzyków jak Anna Jurksztowicz i Krzesimir Dębski.
Nie masz pomysłu na zakończenie wakacji? Weź udział w warsztatach podczas niemiecko - polskiego workcampu w Starej Rzeźni na pożegnanie wakacji. Udział jest całkowicie bezpłatny. Workcamp potrwa od 28 sierpnia do 2 września przy Cottbuser Str. 21 w Görlitz.
Chwilówki Online Informacje Zgorzelec Agencja Social Media Wrocław