23 sierpnia o godz. 20:00 podczas 19. Bolesławieckiego Święta Ceramiki, w Rynku Bolesławca w specjalnie zbudowanej na potrzeby wystawy Galerii pod kopułą odbędzie się wernisaż wystawy poplenerowej artystów 49. Międzynarodowego Pleneru Ceramiczno – Rzeźbiarski w Bolesławcu.
49. Międzynarodowy Plener Ceramiczno – Rzeźbiarski w Bolesławcu odbył się w dniach 3-28 czerwca. Komisarzem tegorocznego Pleneru jest artysta-ceramik: Mateusz Grobelny, Konsultant artystyczny: Krystyna Gay-Kutschenreiter.
W ramach pleneru 16 artystów z różnych stron świata: Meksyku, USA, Austrii, Francji, Białorusi, Ukrainy, Włoch, Hiszpanii oraz z Polski przez cztery tygodnie tworzyli w trzech bolesławieckich zakładach ceramicznych: Zakłady Ceramiczne „Bolesławiec” Sp. z o.o. w Bolesławcu, „Ceramika Artystyczna” Spółdzielnia Rękodzieła Artystycznego w Bolesławcu oraz Fabryka Naczyń Kamionkowych „Manufaktura” Sp. J. Smoleński & Zwierz w Bolesławcu.
W tym czasie z udziałem mieszkańców i gości odbyły się 3 spotkania autorskie - prezentacje multimedialne, podczas których uczestnicy pleneru przedstawiali swój dorobek artystyczny oraz dwie wystawy ukazujące trendy w sztuce ceramiki. Plener rozpoczął się od wernisażu wystawy „3 światy” Ceramicznego Koła Naukowego Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, na jego zakończenie odbył się wernisaż wystawy prac ceramicznych „Moje miasta” autorstwa Edyty Orlińskiej. Tradycyjnie został wydany katalog wystawy poplenerowej, promujący i dokumentujący miesięczną pracę plenerowiczów.
23 stycznia 2014 o godz. 20:00 w Klubie KWADRAT (ul. Bankowa 28/30) w Jeleniej Górze wystąpi zespół Habakuk.
1 lutego 2014 roku o godz. 19:30 na deskach scenicznych Dużej Sali Teatru w Zittau [pol. Żytawie] odbędzie się przedstawienie na podst. słynnej tragedii Williama Shakespeareʻa pt. „Król Lear”.
Miasto Karpacz, Chata Karkonoska i Karkonoska Organizacja Turystyczna zapraszają 1 kwietnia w Poniedziałek Wielkanocny na XIII Mistrzostwa Polski z Jajem.
W Muzeum Regionalnym w Jaworze oglądać można interesującą wystawę czasową pt. "Kartografia śląska XV-XVIII w." Ekspozycja prezentująca kulisy powstania pierwszej mapy Śląska w 1561 r. autorstwa kartografa Marcina Helwiga, powstała we współpracy z Haus Schlesien w Königswinter.
Już w czwartek, 10 stycznia br. w jeleniogórskim Teatrze Zdrojowym odbędzie się koncert pod hasłem „Perły bez kolczyka”, z udziałem tak znakomitych muzyków jak Anna Jurksztowicz i Krzesimir Dębski.
Nie masz pomysłu na zakończenie wakacji? Weź udział w warsztatach podczas niemiecko - polskiego workcampu w Starej Rzeźni na pożegnanie wakacji. Udział jest całkowicie bezpłatny. Workcamp potrwa od 28 sierpnia do 2 września przy Cottbuser Str. 21 w Görlitz.
Chwilówki Online Informacje Zgorzelec Agencja Social Media Wrocław