Bolesławieckie Muzeum Ceramiki laureatem nagrody „Polska pięknieje”
Muzeum jako jedyna organizacja zdobyła nagrodę na Dolnym Śląsku.
Projekt „Via Fabrilis-szlak tradycji rzemieślniczych” realizowany przez Muzeum zdobył uznanie Ministerstwa Rozwoju Regionalnego. W konkursie brało udział 280 projektów dofinansowanych ze środków unijnych, a jedynie 19 z nich zakwalifikowano do finału. W kategorii „Turystyka transgraniczna” zwyciężył właśnie projekt Naszego Muzeum. Dodatkowym atutem wygranej jest szereg działań wspierających promocję projektu w skali ogólnopolskiej, która ma się również przyczynić do wzrostu zainteresowania regionem wśród turystów.
Szlak Tradycji Rzemieślniczych „Via Fabrilis” obejmuje trasę Vrchlabí –Bolesławiec. Czeska strona szlaku składa się z takich miejscowości jak wspomniane już Vrchlabí, Jilemnice, Poniklę, Vysoké n. J. I Paseky n. J. oraz Harrachov. Za polską granicą będącą częścią szlaku znalazły się takie miejscowości jak Bolesławiec, Lwówek Śl., Lubomierz, Wleń, Jelenia Góra czy Szklarska Poręba. Turyści, poprzez obejrzenie ekspozycji muzealnych oraz uczestnictwo w pokazach i warsztatach, mogą zapoznać się ze specyficznymi jedynie dla Karkonoszy rodzajami rzemiosła oraz rękodzieła: szklarstwem czy tkactwem, a także poznać proces produkcji ceramiki, ozdób choinkowych czy szopek bożonarodzeniowych.
Dział Ceramiki Muzeum Ceramiki w Bolesławcu
ul. Mickiewicza 13
59-700 Bolesławiec
Tel.: +48 75 644 47 00
E-mail:
WWW: http://www.muzeum.boleslawiec.net/
23 stycznia 2014 o godz. 20:00 w Klubie KWADRAT (ul. Bankowa 28/30) w Jeleniej Górze wystąpi zespół Habakuk.
1 lutego 2014 roku o godz. 19:30 na deskach scenicznych Dużej Sali Teatru w Zittau [pol. Żytawie] odbędzie się przedstawienie na podst. słynnej tragedii Williama Shakespeareʻa pt. „Król Lear”.
Miasto Karpacz, Chata Karkonoska i Karkonoska Organizacja Turystyczna zapraszają 1 kwietnia w Poniedziałek Wielkanocny na XIII Mistrzostwa Polski z Jajem.
W Muzeum Regionalnym w Jaworze oglądać można interesującą wystawę czasową pt. "Kartografia śląska XV-XVIII w." Ekspozycja prezentująca kulisy powstania pierwszej mapy Śląska w 1561 r. autorstwa kartografa Marcina Helwiga, powstała we współpracy z Haus Schlesien w Königswinter.
Już w czwartek, 10 stycznia br. w jeleniogórskim Teatrze Zdrojowym odbędzie się koncert pod hasłem „Perły bez kolczyka”, z udziałem tak znakomitych muzyków jak Anna Jurksztowicz i Krzesimir Dębski.
Nie masz pomysłu na zakończenie wakacji? Weź udział w warsztatach podczas niemiecko - polskiego workcampu w Starej Rzeźni na pożegnanie wakacji. Udział jest całkowicie bezpłatny. Workcamp potrwa od 28 sierpnia do 2 września przy Cottbuser Str. 21 w Görlitz.
Chwilówki Online Informacje Zgorzelec Agencja Social Media Wrocław