Kraina Łagodności w barwach nadziei i refleksji – tak o sobie mówi zespół „Nad Porami Roku”, który zagra 22 marca br. w Chacie Izerskiej w Szklarskiej Porębie.
Koncert został przygotowany przy współudziale MOKSiAL - Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie
Nad Porami Roku to grupa wywodząca się ze szczecińskiego środowiska muzycznego powstała w maju 2008 roku. Zespół gra i śpiewa muzykę gatunku piosenki poetyckiej, turystycznej i folk. Niebanalna muzyka i poezja w treści i formie. Aranżacje i instrumentarium zespołu tworzą paletę harmonii o niezapomnianym wrażeniu. Klimaty szlaków turystycznych, gór, lasów i serca. Kraina Łagodności w barwach nadziei i refleksji. Muzyka Wojtka z "lasu" i poezja Wiesławy Kwinto-Koczan (WUKI) z Bieszczadów, zamieszkałej obecnie w Toruniu. Piosenki "Lubię błądzić", "Nasza droga", "Kolejka Bieszczadzka", "Przytul mnie", to hity, które zespół śpiewa wspólnie z publicznością na koncertach, zdobywając serca i uznanie miłośników gatunku. Nad Porami Roku jest laureatem wielu festiwali m.in. Ogólnopolskiego Studenckiego Przeglądu Piosenki Turystycznej YAPA 2012 w Łodzi - Pierwsze Miejsce, Nagroda Publiczności, Nagroda Magazynu Piosenki Studenckiej "Mikroklimat" Polskiego Radia Rzeszów, Nagroda Studenckiego Koła Przewodników Beskidzkich w Łodzi.
Koncert promuje płytę zespołu Nad Porami Roku zatytułowaną „Przytul mnie”, na której zarejestrowano 13 piosenek do wierszy poetki z Torunia, Wiesławy Kwinto-Koczan, do muzyki i aranżacji Wojtka Leśniaka.
23 stycznia 2014 o godz. 20:00 w Klubie KWADRAT (ul. Bankowa 28/30) w Jeleniej Górze wystąpi zespół Habakuk.
1 lutego 2014 roku o godz. 19:30 na deskach scenicznych Dużej Sali Teatru w Zittau [pol. Żytawie] odbędzie się przedstawienie na podst. słynnej tragedii Williama Shakespeareʻa pt. „Król Lear”.
Miasto Karpacz, Chata Karkonoska i Karkonoska Organizacja Turystyczna zapraszają 1 kwietnia w Poniedziałek Wielkanocny na XIII Mistrzostwa Polski z Jajem.
W Muzeum Regionalnym w Jaworze oglądać można interesującą wystawę czasową pt. "Kartografia śląska XV-XVIII w." Ekspozycja prezentująca kulisy powstania pierwszej mapy Śląska w 1561 r. autorstwa kartografa Marcina Helwiga, powstała we współpracy z Haus Schlesien w Königswinter.
Już w czwartek, 10 stycznia br. w jeleniogórskim Teatrze Zdrojowym odbędzie się koncert pod hasłem „Perły bez kolczyka”, z udziałem tak znakomitych muzyków jak Anna Jurksztowicz i Krzesimir Dębski.
Nie masz pomysłu na zakończenie wakacji? Weź udział w warsztatach podczas niemiecko - polskiego workcampu w Starej Rzeźni na pożegnanie wakacji. Udział jest całkowicie bezpłatny. Workcamp potrwa od 28 sierpnia do 2 września przy Cottbuser Str. 21 w Görlitz.
Chwilówki Online Informacje Zgorzelec Agencja Social Media Wrocław