Dwudniowy Festiwal, stanowiący kontynuację takiej samej imprezy w roku 2013 (rok temu pn. „Transgranicznego Festiwalu Przestrzeni Publicznej") odbędzie się w dniach 22-23 lutego br. i będzie miejscem wydarzeń naukowych, kulturalnych i mających charakter widowisk publicznych z zastosowaniem najnowocześniejszych technologii świetlnych, laserowych, pirotechnicznych, graficznych i audiowizualnych.
W ramach tego Festiwalu – podobnie jak wcześniej bywało – będzie zorganizowana także polsko-niemiecka konferencja naukowa, związana z innowacyjnych podejściem do tworzenia przestrzeni publicznej (miejskiej) oraz zastosowania światła jako elementu rozwoju i marketingu miasta, Odbędą się wystawy fotografii, mappingi „architektoniczne” m.in. na elewacjach Zdrojowego Teatru Animacji, Pawilonu Uzdrowiskowego „Lalka” oraz iluminacje świetlne wielu budynków, a ponadto – Parku Zdrojowego, ciągów ulic, itp. Towarzyszyć im będą tradycyjnie występy zespołów Muzycznych. Odbędą się także inne, oryginalne przedsięwzięcia, do tej pory niemające miejsca - pokazy laserowe na ekranie wodnym, pokaz pirotechnicznych „Symphony od fire” i spektakl multimedialny z udziałem skrzypaczki grającej laserowym smyczkiem, i wiele innych.
Ramowy program Festiwalu przewiduje m.in.
Zakończenie Festiwalu przewidujemy ok. godz. 22.00 w dniu 23.02., a w trakcie tej imprezy m.in. 15-minutowy pokaz pirotechniczny zsynchronizowany z podkładem muzycznym (odpalane kolejno przez „latającą kometę” z sześciu stanowisk zlokalizowanych przy Placu Piastowskim).
23 stycznia 2014 o godz. 20:00 w Klubie KWADRAT (ul. Bankowa 28/30) w Jeleniej Górze wystąpi zespół Habakuk.
1 lutego 2014 roku o godz. 19:30 na deskach scenicznych Dużej Sali Teatru w Zittau [pol. Żytawie] odbędzie się przedstawienie na podst. słynnej tragedii Williama Shakespeareʻa pt. „Król Lear”.
Miasto Karpacz, Chata Karkonoska i Karkonoska Organizacja Turystyczna zapraszają 1 kwietnia w Poniedziałek Wielkanocny na XIII Mistrzostwa Polski z Jajem.
W Muzeum Regionalnym w Jaworze oglądać można interesującą wystawę czasową pt. "Kartografia śląska XV-XVIII w." Ekspozycja prezentująca kulisy powstania pierwszej mapy Śląska w 1561 r. autorstwa kartografa Marcina Helwiga, powstała we współpracy z Haus Schlesien w Königswinter.
Już w czwartek, 10 stycznia br. w jeleniogórskim Teatrze Zdrojowym odbędzie się koncert pod hasłem „Perły bez kolczyka”, z udziałem tak znakomitych muzyków jak Anna Jurksztowicz i Krzesimir Dębski.
Nie masz pomysłu na zakończenie wakacji? Weź udział w warsztatach podczas niemiecko - polskiego workcampu w Starej Rzeźni na pożegnanie wakacji. Udział jest całkowicie bezpłatny. Workcamp potrwa od 28 sierpnia do 2 września przy Cottbuser Str. 21 w Görlitz.
Chwilówki Online Informacje Zgorzelec Agencja Social Media Wrocław